KONST / Litografier / Färglitografi 12398711
nr 1239 8711
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Färglitografi, 154/310, Vitlök. Signerad, daterad 1975. Motivet: 20x28
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 4 mars 2019
kl 19:13:18
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg